BohaterON

BohaterON w Szkole Podstawowej w Przeczycy

Uczniowie z klas IV-VIII pod opieką p. Agaty Rakoczy i p. Andrzeja Szota wzięli udział w jednej z największych kampanii o tematyce historycznej (BohaterON – włącz historię). Głównym celem przeprowadzonych działań była edukacja dzieci i młodzieży oraz promocja postaw patriotycznych poprzez upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.

Dzieci i młodzież poznały historię powstania oraz stworzyły indywidualnie życzenia, które następnie przeredagowane zostały w list grupowy do Powstańców. Zapisano go na odwrocie własnoręcznie wykonanychplakatów wedle zasady „jedna grupa – jedna pamiątka” (klasa IV i V napisały wspólnie życzenia, pozostałe pozdrowienia pochodziły od pojedynczych klas). Projekt został wykonany w taki sposób, gdyż prosili o to organizatorzy. Powstańcy, mimo sędziwego wieku, pragną odpowiedzieć na każde otrzymane życzenia, więc praca grupowa spowoduje mniejsze obciążenie ich w kwestii odsyłania podziękowań.

Uczniowie wykazali się dużą dojrzałością i świadomością historyczną. Zachęcamy do obejrzenia i przeczytania zredagowanych przez nich życzeń. Główną myśl zawartą we wszystkich listach może wyrażać zakończenie  napisane przez klasę VII: Żadne słowa nie opiszą naszej wdzięczności. Na zawsze pozostaniecie w naszej pamięci. Cieszymy się, że młode pokolenia doceniają trud włożony przez Powstańców w wolność naszego kraju.Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji, serdecznie dziękujemy!

Agata Rakoczy