V Konkurs Recytatorski Polskiej Literatury Patriotycznej

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy oraz Stowarzyszenie Ziemi Dębickiej zorganizowali V Konkurs Recytatorski Polskiej Literatury Patriotycznej „Niepodległość jest z Nas. Nasze drogi do Niepodległej”.

Wśród głównych celów przeprowadzonych działań należy wymienić m. in. pielęgnowanie kultury języka ojczystego, rozbudzenie zainteresowania sztuką recytatorską oraz podtrzymywanie postaw patriotycznych i popularyzowanie historii, a także poezji polskiej. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwszą stanowiły klasy VII i VIII szkoły podstawowej, a w drugiej wzięli udział uczniowie ze szkół średnich. Naszą szkołę godnie reprezentowały dwie uczennice z klasy VII. Sylwia Czołka wyrecytowała wiersz Kazimierza Surzyna pt. Narodowe barwy. Patrycja Wąsik natomiast przedstawiła swoją interpretację utworu Kazimierza Wierzyńskiego zatytułowanego A więc stało się.

Gratulujemy udziału w konkursie i zaangażowania w rozwój kultury języka ojczystego.

Agata Rakoczy