Szkolny konkurs czytelniczy

Szkolny Konkurs Czytelniczy „Gang Fajniaków"

Dnia 1 października 2020 roku uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Przeczycy wzięli udział w Szkolnym Konkursie Czytelniczym pod hasłem „Czytamy z Fajniakami”

Z klasy I wzięła udział 1 uczennica, z klasy II- 6 osób i z klasy III - 5 uczniów.

Uczniowie wykonali też ilustracje przedstawiając przygody Fajniaków w oparciu o książkę „Gang Fajniaków i miasto marzeń” autorstwa Marcina Przewoźniaka.

Konkurs ten został zorganizowany w odpowiedzi na zaproszenie właściciela sieci sklepów Biedronka do wzięcia udziału w nowej odsłonie akcji edukacyjnej pielęgnującej wrażliwość ekologiczną najmłodszych.

Bardzo ważnym elementem działań sieci sklepów Biedronka jest troska o środowisko naturalne.

Warto wpajać od najmłodszych lat dobre nawyki ekologiczne, ale także nawyki czytelnicze, dlatego Halina Lejkowska zorganizowała ten konkurs zachęcając jednocześnie do czytania książek.

Gratulujemy uczniom za zajęcie wysokich miejsc w konkursie czytania i zachęcamy do dalszego rozwijania zainteresowań.

Halina Lejkowska