Dyktando ortograficzne

VIII Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe Po polsku o historii

Dnia 01.10.2020 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. ks. dr. Józefa Jałowego uczestniczyli w VIII Dyktandzie Niepodległościowym Po polsku o historii. Celem tego konkursu było zapoznanie dzieci i młodzieży z historią Polski oraz doskonalenie umiejętności ortograficznych i interpunkcyjnych.

Uczniowie mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę w zakresie poprawnej polszczyzny. Konkurs ten kształtuje postawę zaangażowania w pielęgnowanie narodowej historii oraz umożliwia rozwijanie humanistycznych zainteresowań.

W tym roku do konkursu przystąpiło łącznie 9 osób w dwóch kategoriach wiekowych. Próg 75% przekroczyło dwie uczennice: Patrycja Wąsik i Dominika Barbarzak. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Agata Rakoczy