Gaz System

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie GAZ SYSTEM, który od wielu lat wspiera placówki edukacyjno-wychowawcze m.in. poprzez realizację warsztatów dla dzieci i młodzieży. Nadrzędnym celem projektu jest rozbudzanie w nieszablonowy sposób zainteresowań uczniów i pogłębianie ich wiedzy z zakresu fizyki, chemii i biologii.

W tym roku szkoły  otrzymały atrakcyjne nagrody, gadżety oraz sprzęt naukowy. Szkoła
otrzymała  również materiały online do realizacji eksperymentów przy prowadzeniu lekcji zdalnych. Ambasadorem warsztatów został Adam Drzewicki z MATURA TO BZDURA. Uczniowie klasy VIII wykonywali doświadczenia według instrukcji.

Mimo ze doświadczenia proste, doskonale wyjaśniają zjawiska powstawania i wykorzystywania paliw gazowych oraz bezpiecznej eksploatacji gazociągów. Prezentowane doświadczenia były wykonywane w szkole jak  również zostaną przekazane uczniom podczas  nauczania zdalnego.