Boże Narodzenie Apel ONLINE.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Nasza szkoła każdego roku przygotowywała spotkania wigilijne. Dzisiaj w obliczu pandemii, kiedy nie możemy się spotykać w dużych skupiskach, kiedy nauka odbywa się zdalnie, uczniowie stanęli na wysokości zadania i przygotowali apel online, by przekazać chociaż namiastkę tego, co przeżywaliśmy co roku w szkole w okresie świąt.

W dniu 21 grudnia 2020 roku o godz. 8.00 na lekcji wychowawczej cała społeczność naszej szkoły uczestniczyła w apelu online z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Montaż słowno muzyczny w wykonaniu uczniów klasy VI, III i II przygotowała Pani Barbara Nowak i Pani Halina Lejkowska.

Pierwsza gwiazdka, wigilia, pięknie przystrojona choinka i opłatek to jedne z najważniejszych symboli Bożego Narodzenia. Warto poznać znaczenie tych znaków i związane z nimi tradycje, toteż  uczniowie pięknie ubrani w świątecznym nastroju, przybliżyli nam te tradycje i zwyczaje świąteczne.

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy przyczynili się do uświetnienia spotkania wigilijnego online w naszej szkole.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

życzymy Wszystkim Nauczycielom, Uczniom i Rodzicom

aby w tym trudnym dla wszystkich okresie,

ze względu na pandemię,

nauczanie niosło ze sobą radość ze wspólnego

odkrywania świata, kultury i nauki.

Natomiast zbliżające się Święta,

niech będą chwilą wytchnienia

i zatrzymania się w codziennym pędzie.

Życzymy, by pod Waszą choinką

znalazł się najpiękniejszy prezent:

dużo miłości, którą będziecie

mogli podzielić się z innymi.

Wszelkiej pomyślności w Nowym 2021 Roku!