PROGRAM PROFILAKTYCZNY „DEBATA”.

ZAŁOŻENIA I CELE PROGRAMU
Adresatami programu jest grupa dzieci jeszcze przed inicjacją alkoholową (wiek 12 – 14 lat). Program ma charakter uprzedzający. Jego zadaniem jest zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu, towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy trzeźwości. Spotkanie służy przyjrzeniu się przekonaniom normatywnym młodzieży i próbie ich modyfikacji. Przeprowadzana podczas programu ankieta umożliwia postawienie wstępnej diagnozy na temat picia alkoholu przez młodzież.

Cieszymy się, że jako placówka edukacyjna możemy aktywnie zaangażować się w kształtowanie świadomości uczniów w ważnych kwestiach zdrowotnych. Program ten okazał się niezwykle wartościowym doświadczeniem, a zajęcia przeprowadził doświadczony specjalista Jacek Popów. W ramach programu wzięli udział uczniowie klas 6-8. Psycholog, z powodzeniem przekazał uczniom istotne informacje na temat skutków spożywania alkoholu w młodym wieku. Poprzez ciekawe przykłady i interaktywne formy zajęć, potrafił zainteresować młodzież oraz skłonić do refleksji nad konsekwencjami podejmowania pewnych decyzji życiowych. Warto podkreślić, że inicjatywy takie jak ta są kluczowe dla rozwoju uczniów nie tylko pod kątem wiedzy na temat szkodliwości alkoholu, ale również dla kształtowania postaw społecznych i zdolności komunikacyjnych. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyczyni się do świadomego podejmowania decyzji przez naszych uczniów, a nasza szkoła będzie nadal miejscem, gdzie edukacja i profilaktyka idą w parze.

Uczniowie, zgodnie ze sprawozdaniami, wykazali dużą aktywność podczas debat, dzieląc się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami. To ważne, aby młodzi ludzie mieli przestrzeń do otwartej rozmowy na tematy dotyczące zdrowego stylu życia, a program "Debata" dostarczył im właśnie takiej możliwości.

Zachęcamy do dalszego uczestnictwa w tak cennych programach, które wspierają rozwój naszej młodzieży i budują zdrowe nawyki już od najmłodszych lat.

Program finansowany przez Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.