Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Dyktando

Szkoła Podstawowa w Brzostku po raz kolejny zorganizowała konkurs ortograficzny dla klas VII-VIII. Dnia 07.03.2024 r. z dyktandem zmierzyli się uczniowie oraz zaproszeni goście z gminy Brzostek. Do konkursu zgłosiło się 10 szkół z powiatów dębickiego i jasielskiego (w sumie 24 osoby).

Jako główne cele konkursu wskazano zachęcanie uczniów do zgłębiania tajników polskiej ortografii, wdrażanie do dbałości o poprawność językową mowy ojczystej, a także uwrażliwianie na bogactwo języka. Naszą szkołę podczas tegorocznej edycji reprezentowały: Nadia Machura oraz Amelia Trucina. Otrzymały one dyplomy za wzięcie udziału w dyktandzie (wyróżnienie).

Wśród zdjęć z tego wydarzenia na stronie internetowej szkoły można znaleźć tekst dyktanda. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z nim i sprawdzenia swoich kompetencji w zakresie ortografii i interpunkcji. Całe wydarzenie zostało uwiecznione przez p. Pawła Batyckiego.

Dziękujemy uczennicom klasy VII za godne reprezentowanie naszej szkoły i zachęcamy wszystkich do poszerzania swojej wiedzy dotyczącej języka polskiego.

Agata Rakoczy