VII Konkurs Recytatorski Polskiej Literatury Patriotycznej

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy oraz Stowarzyszenie Ziemi Dębickiej dnia 26.10.2022 r. zorganizowali VII Konkurs Recytatorski Polskiej Literatury Patriotycznej.

Wśród głównych celów przeprowadzonych działań należy wymienić m. in. pielęgnowanie kultury języka ojczystego, rozbudzenie zainteresowania sztuką recytatorską oraz podtrzymywanie postaw patriotycznych i popularyzowanie historii, a także poezji polskiej. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwszą stanowiły klasy VII i VIII szkoły podstawowej, a w drugiej wzięli udział uczniowie ze szkół średnich. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy VIII. Patrycja Potępa wyrecytowała wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pt. Pokolenie (1941)., Nikola Kapłon zaprezentowała tekst Władysława Broniewskiego zatytułowany Bagnet na broń, natomiast Aleksandra Kośmidek przedstawiła swoją interpretację utworu Dziś idę walczyć – Mamo autorstwa Józefa Szczepańskiego. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników i krótkiej naradzie jury przyznało Aleksandrze Kośmidek wyróżnienie. Nagrodę odbierze dnia 10.11.2022 r. podczas Rautu Niepodległościowego w Dębicy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego zaangażowania w rozwój kultury języka ojczystego.

Agata Rakoczy