Imieniny: Irydy, Tamary

Eliminacje Powiatowe IX edycji Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy ZAWSZE WIERNI

Dnia 13.03.2024 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy odbyły się eliminacje do etapu IX edycji Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy ZAWSZE WIERNI. Głównym celem organizowania tego konkursu jest przywracanie pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VII. Amelia Trucina recytowała utwór Teresy Boguszewskiej pt. Idzie dziewczyna z różą czerwoną, natomiast Nadia Machura zapoznała uczestników z utworem Polska Podziemna Stanisława Balińskiego. Jury doceniło występy wszystkich recytatorów oraz podkreśliło wysoki poziom ich kompetencji. Po wysłuchaniu wszystkich interpretacji postanowiono przyznać Nadii Machurze III miejsce w etapie powiatowym i tym samym zakwalifikowała się ona do finału IX edycji Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy ZAWSZE WIERNI, który odbędzie się 20 marca 2024 r. o godz. 10.00 w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach.

Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów! Przekazujemy również serdeczne gratulacje dla Nadii Machury oraz jej rodziców.

Agata Rakoczy