Owocowo-warzywne warsztaty

Owocowo-warzywne warsztaty w Szkole Podstawowej w Przeczycy

W dniu 21.03.2024 r. w naszej szkole odbyły się dwugodzinne warsztaty dla uczniów z klasy I -VII w ramach PROGRAMU DLA SZKÓŁ – MLEKO I OWOCE W SZKOLE. Zostały one sfinansowane przez firmę ROLMLEK z Mielca.

Zajęcia dla uczniów poprowadził pan Marek Iwan – koordynator unijnego projektu polegającego na dostarczaniu do szkół owoców, warzyw, mleka i różnych przetworów mlecznych, takich jak: jogurty, kefiry czy serki homogenizowane.

Głównym celem warsztatów było uzmysłowienie dzieciom, jak ważne w codziennej diecie jest spożywanie owoców, warzyw i przetworów mlecznych oraz zachęcenie ich do odkrywania nowych smaków.

Uczniowie w formie zabawy, np. poprzez rozpoznawanie po kształcie poszczególnych owoców czy warzyw, przyswajali wiedzę na temat właściwości zdrowotnych tych produktów, słuchali owocowo-warzywnych ciekawostek i wygrywali nagrody za prawidłowe rozwiązanie zleconych im zadań.

Dwugodzinne warsztaty były nie tylko odskocznią od codziennych lekcji, ale przede wszystkim dużą dawką przydatnych informacji, bo dotyczących NASZEGO ZDROWIA.

Dziękujemy firmie ROLMLEK za zorganizowanie warsztatów i piękne maskotki.