IX edycja Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy ZAWSZE WIERNI

Dnia 20.03.2024 r. w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach odbyła się IX edycja Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy ZAWSZE WIERNI. Głównym celem organizowania tego konkursu jest przywracanie pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W etapie powiatowym z dnia 13 marca zakwalifikowała się Nadia Machura – uczennica klasy VII. Znalazła się ona wśród 23 osób wybranych spośród 123 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych łącznie z 4 powiatów. Finał rozpoczął się o godz. 10.00, kiedy to nastąpiło oficjalne powitanie wraz z uroczystym odśpiewaniem piosenki „Miejcie nadzieję” w wykonaniu miejscowej nauczycielki muzyki. Po podsumowaniu eliminacji powiatowych rozpoczęły się przesłuchania uczestników. Nadia Machura występowała jako dziewiąta i zaprezentowała interpretację utworu Stanisława Balińskiego pt. „Polska Podziemna”.

W jury zasiadali: Bogumiła Stec Świderska (wiceprezes zarządu głównego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców), Przemysław Tejkowskie (polski aktor teatralny i filmowy) oraz Katarzyna Hudzicka-Chochorowska (przedstawicielka Instytutu Pamięci Narodowej). Podczas obrad uczestnicy wraz z opiekunami mogli zwiedzać wystawy historyczne i malarskie prezentowane w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach. Następnym punktem spotkania było ogłoszenie wyników. Mimo że Nadii nie przyznano miejsca na podium, warto podkreślić, że wspaniale recytowała i dostarczyła słuchaczom wielu wzruszeń i emocji. Wszyscy uczestnicy etapu wojewódzkiego otrzymali drobne upominki w podziękowaniu za trud i zaangażowanie.

Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów!