Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/2022

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 w Szkole Podstawowej w Przeczycy zainaugurowała msza św. o godz. 8.00  w Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej, w której wzięli udział: p. Dyrektor wraz z Gronem Pedagogicznym, młodzież szkolna i rodzice.

Po mszy św. p. Urszula Przybyło konsultując z p.dyrektorem i ks. Proboszczem ustaliła, żeby uroczysty apel ze względu na niesprzyjającą aurę przeprowadzić w kościele.

Na początku został wprowadzony sztandar szkolny i odśpiewano hymn państwowy. Następnie odbyła się akademia. Uczeń prowadzący powitał pana dyrektora, księdza Proboszcza, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, uczniów.

Wspominano, że wakacje pełne radosnych przygód, wakacyjnych przyjaciół, górskich ścieżek i gorących plaż szybko minęły i nadszedł czas aby radośni , wypoczęci rozpocząć nowy rok szkolny. W tak uroczystej chwili nie mogło zabraknąć wspomnień o historycznym i pamiętnym wrześniu1939r. To wtedy rozpoczęła się najstraszniejsza w historii Polski II Wojna Światowa, która pochłonęła ponad 50 mln ludzi. Dzisiaj żyjemy w wolnej Polsce, ale zawsze musimy pamiętać o tych, którzy życie swoje oddali dla dobra ojczyzny.

Szczególnie serdecznie zostali powitani najmłodsi pierwszoklasiści, którzy po raz pierwszy zasiądą w szkolnych ławkach. Zostali zapewnieni o opiece ze strony wychowawców i starszych uczniów. Wszyscy życzyli im, by nauka w szkole była owocna i przyjemna.

Słowa dla nauczycieli skierowała w imieniu wszystkich uczniów jedna z uczennic, która życzyła im cierpliwości, wyrozumiałość, aby osiągali sukcesy w życiu osobistym i na polu zawodowym, aby rok szkolny był dla wszystkich udany

Na tym zakończyła się część artystyczna rozpoczynająca nowy rok szkolny. Następnie uczniowie udali się do szkoły na spotkanie ze swoimi wychowawcami w klasach.

Opracowała i  przygotowała część artystyczną Pani Urszula Przybyło