Dyktando Niepodległościowe

IX Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym. Głównym celem była popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz informacji z zakresu kultury i historii narodowej. Uczniowie mieli okazję doskonalić swoje umiejętności prawidłowej pisowni z uwzględnieniem nazw własnych związanych z okresem odzyskiwania niepodległości przez Polskę (1914/1918-1989) oraz rozwijać swoje zainteresowania humanistyczne i dociekliwość poznawczą.

Etap szkolny odbył się 29 września 2021 roku o godz. 13.00. Do konkursu zgłosiło się 9 uczniów (klasa V, VII i VIII). 3 osoby (Nadia Machura, Nikola Kapłon, Martyna Drąg) uzyskały liczbę punktów przekraczającą 75, więc ich prace zostały wysłane do Komisji Wojewódzkiej w celu weryfikacji. 21 października 2021 roku zostaną opublikowane na stronie internetowej Organizatorów Konkursu listy uczestników zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Szkolny koordynator konkursu,

Agata Rakoczy