Teatrzyk w szkole i zajęcia z robotyki

12 października 2021 roku w naszej szkole gościli programiści, którzy przeprowadzili zajęcia z robotyki.
Program edukacyjny skierowany do naszych uczniów nosił nazwę „Akademia programistów” i tutaj jak się okazało trafiliśmy w samo sedno, gdyż to było to, co współczesne dzieciaki interesuje najbardziej. Podczas warsztatów dzieci poznały definicję robota, zastosowanie robotów w życiu codziennym. W trakcie zajęć dzieci mogły programować trasy robotów za pomocą tabletów i specjalnych aplikacji. Roboty poruszały się, wydawały dźwięki, zmieniały kolory.

W tym samym dniu agencja artystyczna "Art Cinema" z Nowego Sącza zaprezentowała naszym uczniom teatrzyk lalkowy pt."Baśń o złotym ptaku". Artyści przedstawili dzieciom ciekawą baśń o trzech braciach, którzy podjęli się próby zdobycia złotego ptaka. Przedstawienie, zwracało uwagę na ważne kwestie wychowawcze. Podkreślało znaczenie ludzkiej dobroci i prawdziwej przyjaźni, które nigdy nie zawodzą.  Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy bohaterów, oglądały zmieniającą się scenografię i słuchały towarzyszącej scenom muzyki. Artystów nagrodziły gromkimi brawami.