Święto KEN

Nauczyciel … to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?
(D. Beisser)

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa ustanowione 27 kwietnia 1792r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

13 października w Szkole Podstawowej w Przeczycy odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą p. Barbarą Nowak przygotowali montaż słowno-muzyczny jako wyraz wdzięczności i uznania dla nauczycieli za trud, poświęcenie i serce włożone w edukację. Uczniowie złożyli życzenia i podziękowania wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły.