Konkurs Recytatorski

Znana poetka, Wisława Szymborska, powiedziała kiedyś, że „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Właśnie dlatego, od wczesnych lat warto również najmłodszych zarażać miłością do czytania. Najlepiej zacząć to od krótszych zabawnych form, czyli wierszy dla dzieci.

W Polsce najpopularniejszymi poetami dla dzieci byli J. Brzechwa i J. Tuwim. To Oni stworzyli kultowe już teksty, które idealnie nadają się do recytacji.

Dlatego dnia 8.11.2021 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski przygotowany przez panią W. Skocz, do którego zgłosiło się 11 uczniów z klas I-III.

Wygłaszanie wierszy z pamięci,przygotowanie stroju do recytacji ćwiczy koncentrację i skupienie oraz rozbudza kreatywność. Uczniowie w tym wieku uczą się pięknie deklamować. Ważne jest, aby kształtować w nich chęć do samodzielnej recytacji i rozwijać kompetencje aktorskie  podczas poruszania się na scenie.

Wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania i pęknie przygotowali się tego konkursu. Jury nagrodziło 3 najlepsze osoby i wyróżniło 4 uczestników, co świadczy o wysokim poziomie. I miejscezdobyła uczennica klasy III- A. Bartnik , II wywalczyła dziewczynka z klasy II- Z. Zięba ,III miejsce przypadło K. Papiernik też z klasy II.

Pozostali otrzymali dyplomy i nagrody za udział. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za profesjonalną recytację i wspaniałe stroje, które zostały wykonane wspólnie z rodzicami.

Wiesława Skocz