Święto Patrona Szkoły

Dnia 13 czerwca odbył się apel poświęcony pamięci ks. dr. Józefa Jałowego. Jest on Patronem Szkoły Podstawowej w Przeczycy od 20 lat.

Dla uczniów i nauczycieli Dzień Patrona jest bardzo istotny, ponieważ wszyscy mogą przybliżyć sobie sylwetkę księdza Józefa Jałowego i zgłębić jego zasługi dla lokalnej społeczności. Uczniowie z klasy VII i VIII przygotowali apel, który miał na celu przedstawienie życiorysu księdza. Szczególnie ważne w tym dniu jest wskazanie młodszym pokoleniom drogi, którą podążał ks. dr Józef Jałowy. Swoim życiem zobowiązał nas do nieprzerwanego inwestowania w siebie, kształtowania charakteru oraz rozwijania własnych pasji. Postać ks. dr. Jałowego reprezentuje wartości godne naśladowania. Swoje życie poświęcił Bogu, innym ludziom i nauce. Umiłował ziemię ojczystą i rzetelną pracę. Przyglądając się jego postawie, możemy dojść do wniosku, że należy dostrzegać piękno wokół siebie, spełniać swoje marzenia i realizować pasje. Życiorys Patrona został przybliżony za pomocą inscenizacji wywiadu reportera z dyrektorem szkoły. Na koniec uczniowie z kl. VII i VIII odśpiewali piosenkę ku czci Józefa Jałowego.

Podczas akademii cała społeczność szkolna uświadomiła sobie, jaka odpowiedzialność spoczywa na wszystkich w związku z realizowaniem ideałów, w które wierzył nasz Patron. Stanowi to niewątpliwie wyzwanie zarówno dla wszystkich. Mamy nadzieję, że uczniowie wyrosną na wspaniałych i wartościowych ludzi, a postać Patrona będzie dla nich wzorem.

Agata Rakoczy