Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Pożegnanie klasy VIII

Pod hasłem „Jeden rozdział zamykamy, drugi otwieramy” rozpoczęła się uroczysta akademia zakończenia roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej im. ks. dr Józefa Jałowego w Przeczycy.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęła się uroczysta  akademia oraz powitanie pana dyrektora, grona pedagogicznego, ks. proboszcza, ks. wikariusz oraz rodziców przez ósmoklasistów. Klasa ósma  zaprezentowała się w montażu słowno – muzycznym, scenkach naśladujących swoich nauczycieli , dziękując nauczycielom przedmiotowym za trud włożony w nauczanie i przygotowanie ich do dorosłego życia.

Każdy z nauczycieli z nutką żartu odbierał wyrazy podziękowania i wdzięczności za przekazanie wiedzy ze swojego przedmiotu nauczania, co kończyło się gromkimi brawami.

Następnie wszystkich zebranych zaproszono do obejrzenia filmiku, który stanowił podsumowanie  spędzonych lat od „zerówki” do zakończenia szkoły przez ośmioklasistów. Wróciły wspomnienia i nostalgia, że to już konie tego etapu.

Z kolei głos zabrał Dyrektor szkoły, dziękując wychowawczyni i uczniom za przygotowanie akademii.

Życzył wszystkim udanych wakacji, aby wszyscy dobrze wypoczęli i nabrali energii na nowy rok szkolny, a absolwentom kl. VIII aby umieli odnaleźć się w nowych szkołach i nowym środowisku.

Na zakończenie, ja  jako wychowawca kl. VIII podziękowałam rodzicom, gronu pedagogicznemu za pomoc w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, dziecięcych psikusów i różnych wybryków występujących często w środowisku szkolnym. A do wychowanków zwróciłam się z prośbą, żeby pamiętali, że szkoła dla nich jest zawsze otwarta, nauczyciele służą pomocą, a uczyć się warto bo „Nauka to potęgi klucz”.

Następnie klasę ósmą pożegnali uczniowie klasy siódmej i wręczyli im słoniki na szczęście.

Wychowawczyni klasy Urszula Przybyło