Zbiórka charytatywna

W dniu 09.09.2022 r. w Szkole Podstawowej w Przeczycy odbyła się zbiórka charytatywna na rzecz Patrycji Ryś, 9-letniej dziewczynki z wieloma chorobami wrodzonymi. Akcja była organizowana przez Fundację Pomóż i Ty. Wolontariuszkami były dwie uczennice z klasy V, które rozprowadziły cegiełki.

Społeczność szkolna ponownie wykazała się dużym zaangażowaniem w pomoc innym. Poprzez działania wolontariackie młodzi ludzie uczą się, jak w prosty sposób można uczynić wiele dobrego. Wspólnie udało się nam zebrać 446 zł 72 gr. Kwota ta została przekazana na konto fundacji, co pozwoli na zakup niezbędnego sprzętu (ortez i gorsetu). Dodatkowo nasza szkoła weźmie udział w konkursie, w którym 3 najbardziej zaangażowane w pomoc placówki oświatowe otrzymają nowoczesne laptopy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom za włączenie się w akcję!

Agata Rakoczy