Zajęcia z robotyki w ramach programu Laboratoria Przyszłości

Nauka programowania to prawdopodobnie jedna z najważniejszych umiejętności, które przydadzą się się naszym uczniom w przyszłości. W dzisiejszym cyfrowym świecie jest to tak samo ważne, jak dawniej nauka czytania czy dodawania. Uczniowie biorąc udział w zajęciach robotyki mają możliwość logicznego myślenia i wykorzystania to w swojej przyszłej karierze naukowej i zawodowej. Uczniowie za każdym razem, gdy korzystają z komputera, laptopa, smartfona czy tabletu w celach rozrywki i edukacji w pewnym sensie uczą się umiejętności programowania i robotyki. Każda z tych umiejętności zaprocentuje w ich przyszłości.

UrządzniaPhoton, które wykorzystują na zajęciach robotyki w Szkole Podstawowej w Przeczycy, są urządzeniami jednymi z pierwszych urządzeń na świecie tzw. Interaktywnymi Robotami. Wraz z tabletami, które szkoła zakupiła uczą one podstaw programowania, pokazują najnowsze technologie oraz rozwijają logiczne myślenie i kreatywność.

Jest to urządzenie produkcji polskiej, programowany za pomocą czterech języków graficznych. Poznaje świat dzięki swoim 10 programowalnym czujnikom, np.: rozpoznawaniu dotyku, koloru, dźwięku czy też odległości.

Paweł Batycki