Mała książka wielki człowiek

„Czytelnictwo” zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię. Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.

Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych. Czytając swojemu dziecku, wpływasz na jego przyszłość i pomagasz mu osiągnąć sukces.

Naszym zaproszeniem w świat literacki jest wybór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów (m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Joanny Papuzińskiej), pięknie zilustrowany przez małżeństwo artystów – Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, a przewodnikiem po tym świecie – broszura ukazująca nieocenioną rolę książek w rozwoju dziecka.

„Mała książka - wielki człowiek” jest pilotażowy projekt skierowany do dzieci. Akcja ma zachęcić uczniów do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z rodzicami.

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła wzięła udział w czwartym etapie kampanii ,, Mała książka – Wielki człowiek ” dedykowana uczniom pierwszej klasy.

W związku z tym wydarzeniem dnia 21.10.2022 r. odbyła się lekcja biblioteczna przeprowadzona przez panią Wiesławę Skocz, na której dzieci dowiedziały się, dlaczego warto przychodzić do biblioteki i wypożyczać książki. Zajęcia były bardzo ciekawe, a uczniowie byli bardzo zainteresowani powyższym tematem. Następnie dzieci otrzymały swoją pierwszą książkę, do przeczytania wspólnie z rodzicami w domu.

Myślę, że ta pozycja będzie dużą pomocą w przyjemnej sztuce czytania i zachęci uczniów, do odwiedzania biblioteki szkolnej i wypożyczania książek .

Skocz Wieslawa