Wyjście klas młodszych na cmentarz

W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców odwiedzali groby żołnierzy, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.  Spacer alejkami cmentarza parafialnego był dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o zmarłych, których już niestety z nami nie ma. Dzieci pomodliły się i zapaliły znicze na żołnieskich grobach.

W ciszy i spokoju, jakim emanuje to miejsce, uczniowie mogli zapalić lampki również na  mogile Państwa Kaczorowskich, którzy byli właścicielami dworu -obecnie budynku naszej szkoły.

Niewątpliwie takie wyjścia na miejsca pamięci to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego. Oprócz tego dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych uczyły się, jak  właściwe zachowywać się na cmentarzu,.