Piiknik Rodzinny

Piknik „Postaw na rodzinę”

Dnia 18 czerwca 2023 na terenie Szkoły Podstawowej w Przeczycy odbył się Piknik „Postaw na rodzinę”. Został on dofinansowany ze środków Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzostku w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Brzostek na lata 2023-2024. Głównym powodem zorganizowania wydarzenia była chęć wzmocnienia więzi rodzinnych i integracja lokalnego środowiska.

Piknik rozpoczął Pan Dyrektor Dariusz Dziedzic, któremu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i możliwość organizacji imprezy. Przez praktycznie całe popołudnie na scenie występowali uczniowie naszej szkoły. W pierwszej kolejności prezentowali się przedszkolaki oraz uczniowie klas I-IV. Serdecznie dziękujemy nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uczniów: Małgorzacie Curkowicz, Agacie Rachowicz, Halinie Lejkowskiej, Wiesławie Skocz, Urszuli Przybyło, Bernadecie Staniszewskiej i Andrzejowi Szotowi. Następnie odbywały się indywidualne występy uczniów starszych. Swoje umiejętności w trakcie pikniku zaprezentowali:

- Weronika Kita;

- Lena Pruchnik;

- Amelia Bartnik;

- Aleksandra Płazińska;

- Maja Pruchnik;

- Szymon Chajec;

- Mateusz Barys;

- Anna Kita.

Gościnnie wystąpiła również uczennica klasy VI – Marlena Szot. O godzinie 15.00 odbył się pokaz Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OGPR Zawadka Brzostecka, którzy przedstawili swój zakres działań i zaprezentowali sprzęt oraz procedury podejmowania czynności. Następnie o 16.00 rozpoczął się konkurs plastyczny „Rodzina – wartości kolebka”, w którym udział wzięło 8 osób:

- I miejsce – Milena Źwięk,

- II miejsce – Piotr i Bartłomiej Socha

- III miejsce – Milena Nawracaj.

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Kolejnym punktem Pikniku było pojawienie się grupy motocyklowej „Motocomando” oraz zaproszonych przez nich gości, którzy hucznie wjechali na teren szkolny, po czym się zaprezentowali i przeprowadzili liczne konkursu z nagrodami. Dodatkowo przewozili chętnych swoimi motocyklami. O godz. 18.00 swoimi występami zaszczyciło nas Centrum Edukacji Muzycznej Pentatonika z Jodłowej. Wśród osób prezentujących swoje umiejętności znaleźli się: Filip Wygnał, Maja Czarnecka, Jakub Wolski, duet wokalny – Filip Wygnał , Victoria Rodzaj, Krzysztof Garncarz, Kacper Stasiowski, Maja Czarnecka, duet wokalny – Amelia, Angelika Cius, Maciej Stasiowski, Kacper, Ludownicy – zespół działający przy Centrum Edukacji Muzycznej Pentatonika. Impreza zakończyła się po godzinie 19.00.

Podczas Pikniku można było skorzystać z wielu atrakcji, w tym darmowych dmuchańców, kącika plastycznego, waty cukrowej, popcornu i konkursów z nagrodami. Dzięki Państwu Chajec uczestnicy imprezy mieli okazję przejechać się piękną bryczką zaprzężoną w dwa konie. Z kolei Państwo Łuszcz oferowali przejażdżki konne, które również cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ważnym punktem imprezy były także balony i bańki mydlane, za które odpowiadały Panie Katarzyna i Alicja Przybyło oraz Karolina Bocheńska.  Dzieci były również zachwycone malowaniem twarzy przez Panią Mariettę Nowicką. Kolejną atrakcję stanowiły animacje dla dzieci prowadzone przez Julię Walczyk oraz Zuzannę Trucinę.  Wszyscy Rodzice, Rada Rodziców na czele z Panią Esterą Kapłon bardzo zaangażowali się w organizację i uświetnienie tego wspaniałego dnia. Zadbali również o zaplecze gastronomiczne i przygotowali szeroki wachlarz dań i ciast, za co należą się szczere wyrazy wdzięczności. Dziękujemy również Pani Urszuli Przybyło za działalność w sklepiku szkolnym w ramach Spółdzielni Uczniowskiej DUKAT.

Szczególne podziękowania należy skierować do członków OGPR Zawadka Brzostecka, OSP Skurowa oraz OSP Grudna Dolna, którzy nie tylko zabezpieczali imprezę, ale również aktywnie włączyli się w organizację Pikniku. Za uświetnienie imprezy dziękujemy również Centrum Edukacji Muzycznej Pentatonika z Jodłowej oraz grupie motocyklowej Motocomando oraz ich gościom. Na wyjątkowe docenienie zasługują również prowadzący – Martyna Drąg oraz Filip Przybyło, a także osoba odpowiedzialna za nagłośnienie – Paweł Dobosz, którzy poświęcili swój wolny czas i wspaniale poprowadzili całe wydarzenie.

Wyrazy wdzięczności kierujemy do sponsorów imprezy, którym z całego serca dziękujemy za wspieranie lokalnych przedsięwzięć. Wśród naszych darczyńców znaleźli się:

- Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzostku;

- Stowarzyszenie „Rozwój przez edukację” działające przy SP w Przeczycy;

- Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku;

- Fundacja Studencka „Młodzi młodym” w Częstochowie;

- Sklep Wielobranżowy Hołowicki – Małgorzata Zięba-Hołowicka;

- Spółdzielnia Uczniowska DUKAT;

- F.H.U. Marex – Marek Przybyło;

- Firma WIOLA Ośrodek Szkolenia Kierowców;

- Firma Źwięk – Usługi Remontowo-Budowlane;

- Firma Marbet;

- Firma SERWISSO – Sklep z odzieżą motocyklową.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak ochoczo odpowiedzieli na prośbę i włączyli się w uświetnienie Pikniku. Dzięki Państwu ten dzień był wyjątkowy i sprawił radość dzieciom oraz dorosłym.

Koordynatorki wydarzenia,

Karolina Cichowska-Podraza