Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

W piękny, słoneczny dzień 4 września w Szkole Podstawowej w Przeczycy rozpoczął się nowy rok szkolny 2023/24.

Tegoroczny powrót do pracy i nauki rozpoczął się od Mszy Świętej odprawionej przez ks . Edwarda Janikowskiego.

Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego, w budynku naszej szkoły zgromadzili się uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły.

Akademię z tej okazji (przygotowaną przez p.M Curkowicz i uczniów kl.IV i VI) rozpoczął wspólnie odśpiewany przez wszystkich Hymn Państwowy.

W trakcie trwania montażu słowno -muzycznego szczególnie przywitano uczniów klasy pierwszej oraz dzieci nowoprzybyłe do Oddziału Przedszkolnego .

W trakcie uroczystości została również uczczona 84 rocznica wybuchu II wojny światowej -największego kataklizmu w dziejach ludzkości.

Pan Dyrektor Dariusz Dziedzic uroczyście ogłosił inaugurację roku szkolnego 2023/24, życząc całej społeczności szkolnej sukcesów, ciekawych wyzwań, ciekawej i inspirującej pracy oraz samych dobrych ocen, a nauczycielom wyrozumiałości, cierpliwości i satysfakcji w codziennej pracy.