Lekcja chemii

W  piątek  19 stycznia gościliśmy w naszej  szkole Grupę Zaelektryzowani z Lublina.

W sali gimnastycznej odbyła się niecodzienna lekcja pt. ,,Poczuj chemię do fizyki”. Prowadzący przybliżył uczniom tajniki fizyki i chemii poprzez krótki wykład i oraz widowiskowe doświadczenia  i eksperymenty.

Uczniowie mogli uczestniczyć w nadmuchiwaniu powietrzem rękawa foliowego, doświadczeniu z przyssawkami budowlanymi, zabawie z helem.  Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyło się także doświadczenie z ciekłym azotem czy wybuchowe spalanie wodoru. Atrakcją była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie. Okazuje  się, że chemia i fizyka to nie tylko regułki książkowe, których trzeba się nauczyć, ale to także wiedza praktyczna, która często przydaje nam się w życiu codziennym.

Marta Augustyn