Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO w trakcie 30. sesji Konferencji Generalnej 17 listopada 1999 roku. Obchody święta zwracają uwagę na potrzebę troski o język ojczysty, jego promocję, ochronę różnorodności językowej.

W naszej szkole prowadzone były w tym dniu akcje promujące język polski. W organizację tego dnia zaangażowali się uczniowie z klasy VI. Wśród prowadzonych działań należy wymienić czytanie przedszkolakom przez starsze koleżanki. Dodatkowo w młodszych klasach prowadzono zabawę w zgadywanki słowne. Pozostali uczniowie mieli okazję sprawdzić się w kwestii ortografii oraz uzyskać certyfikat. Klasy IV-VIII zmierzyły się z grą komputerową (wirtualny escape room). Wiadomości z języka polskiego sprawdzano również wśród nauczycieli.

Mamy nadzieję, że obchody tego święta przyniosły każdemu dużo radości i wzbogaciły wiedzę. Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom klasy VI za zaangażowanie. Szczególne podziękowania kierujemy do Spółdzielni Uczniowskiej „DUKAT” za ufundowanie słodkich nagród dla wszystkich uczniów.

Agata Rakoczy