Czytamy przedszkolakom

Dnia 19 marca 2024 roku uczniowie klas 1-3 wraz z swoimi nauczycielkami wybrali się z niezwykłą wizytą do oddziału przedszkolnego, gdzie odbywał się specjalny konkurs pięknego czytania. Atmosfera w sali była napełniona radością i oczekiwaniem na magiczne chwile, które miały nadejść.

Uczniowie klasy III podjęli się czytania fragmentów z książki „Dzieci z Bullerbyn”, czarując słuchaczy swoim talentem interpretacji. Ich głosy brzmiały klarownie, wciągając w świat przygód małych bohaterów. Z kolei uczeń Błażej z klasy pierwszej zachwycił wszystkich swoim występem, czytając fragment książeczki o Dziesięciu Skarpetkach. Jego przejmujący głos i płynna dykcja poruszyły serca zgromadzonych.

Po pięknym czytaniu nadszedł czas na interakcję. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w rozmowach na temat wysłuchanych tekstów, odpowiadając na pytania dotyczące treści oraz wyrażając swoje refleksje i wnioski.

Następnie Pani Wiesława Skocz i Halina Lejkowska, nauczycielki z klas 1-3, kontynuowały opowieść o świętach. Ich głosy wypełniły salę, przywołując obrazy i emocje związane z nadchodzącą Wielkanocą. Dzieci słuchały z ogromnym zainteresowaniem, wpatrując się w nauczycielki.

Po opowiadaniu nauczycielki przybliżyły dzieciom tradycje i zwyczaje związane z Wielkanocą. Wyjaśniały sens poszczególnych obrzędów i zachęcały do ich pielęgnowania w rodzinnych domach. Ich słowa brzmiały jak zaproszenie do magicznego świata tradycji, gdzie każdy gest miał swoje znaczenie. Dzieci słuchały ich z zachwytem, zafascynowane bogactwem historii i zwyczajów, które mogły odkryć podczas tej niezwykłej lekcji.

Całe wydarzenie nie tylko dostarczyło niezapomnianych wrażeń przedszkolakom i uczniom klas 1-3, ale również wprowadziło ich w bogaty świat literatury i tradycji, rozwijając ich wyobraźnię i zrozumienie kulturowego dziedzictwa.

Halina Lejkowska