Powitanie wiosny w oddziale przedszkolnym

21 marca dzieci z Oddziału Przedszkolnego powitały Wiosnę.Był to kolorowy i radosny dla wszystkich dzieci dzień.Pożegnanie Zimy i powitanie Wiosny związane jest z miłymi  przeżyciami.

Nadejście Wiosny to doskonała okazja do uzmysłowienia dzieciom jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

W naszym Oddziale Przedszkolnym  przygotowania do pożegnania Zimy i powitania Wiosny zaczęły się już kilka dni wcześniej.Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną.Nie zabrakło też prac plastycznych dotyczących pierwszych zwiastunów Wiosny.

W dniu 21 marca od samego rana panowała w sali niezwykła atmosfera.Przedszkolaki wykonały postacie Marzanny -symbole srogiej zimy, chorób Następnie dokonany został akt symbolicznego topienia Marzanny.Nie mogło zabraknąć symbolicznej formuły:

MARZANNO ,MARZANNO ODEJDŹ JUŻ PROSZĘ

NIE CHCEMY JUŻ WIĘCEJ ŻADNYCH ŚLADÓW ZIMY

ZIMO PA,PA

P.Małgorzata Curkowicz wprowadziła dzieci w tradycję pożegnania Zimy i powitania Wiosny.Dzieci miały okazję przywoływać Wiosnę wierszykami, piosenkami, tańcem, rozwiązywały zagadki o tematyce wiosennej.

O godzinie 9.30 nasz Oddział Przedszkolny odwiedziła Pani Wiosna. Dzieci przyjęły z wielkim entuzjazmem i ogromną radością.Wszyscy bowiem(my dorośli również) tęsknimy za słońcem i  jego ciepłymi promieniami,chcemy zrzucić ciepłe kurtki i rękawiczki.

"...LUBIMY WIOSNĘ

ZA ŁADNĄ POGODĘ , SŁOŃCE, PIERWSZE KWIATY,

I MARZANNĘ, KTÓRA UMKNĘŁA W WODĘ,

ZA BOCIANY, KTÓRE PRZYLATUJĄ Z DALEKA,