Niedziela Palmowa

W niedzielę palmową, uczniowie, nauczyciele, rodzice i liczni mieszkańcy Przeczycy zgromadzili się przy Szkole z palmami, aby wziąć udział w uroczystym przemarszu do kościoła i uczcić ten wyjątkowy dzień w kalendarzu liturgicznym. W uroczystości wziął udział także Pan Burmistrz Wojciech Staniszewski.

Marsz był pełen radości i entuzjazmu, a uczestnicy dumnie prezentowali swoje wyjątkowe, kolorowe, niepowtarzalne palmy, które zostały wykonane z pasją i zaangażowaniem.

Po przybyciu na plac kościelny odbyła się procesja z palmami wokół kościoła, a po niej rozpoczęła się uroczysta msza święta, podczas której wierni uczestniczyli w męce i śmierci Pana Jezusa.

Jednakże, tego dnia miało miejsce coś więcej niż tylko tradycyjne niesienie palm - odbył się również konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę, zorganizowany przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku, dodając wyjątkowy smaczek do świątecznych obchodów.

Palmy wykonali strażacy, sołectwa, Koła Gospodyń Wiejskich oraz dzieci podczas warsztatów wielkanocnych w naszej szkole, ale także w domu z całymi rodzinami.

Wśród imponującej kolekcji palm, palma z naszej szkoły - dzieło stworzone przez panią Urszulę Przybyło wraz z uczniami ostatecznie zajęła trzecie miejsce pod względem wysokości. Nasza palma wyróżniała się nie tylko wysokością ale także kreatywnością, estetyką, oryginalnością z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Zamiast sięgać po gotowe ozdoby, wykorzystaliśmy naturalną trawę oraz ręcznie wykonane kwiatki z bibuły, co nadawało palmie unikalnego uroku i autentyczności. Nasza plama były wyrazem pasji i zaangażowania pani Uli.

Rodziny, dzieci miały też piękne niepowtarzalne palmy, toteż wszyscy zostali nagrodzeni.

To wydarzenie nie tylko umocniło więzi społeczności lokalnej, ale także przypomniało o znaczeniu tradycji i wspólnej celebracji Niedzieli Palmowej. Konkurs palm był doskonałą okazją do spędzenia czasu razem z rodzina, z przyjaciółmi, z kolegami, rówieśnikami, wyrażenia twórczych zdolności i uczczenia istotnych wartości religijnych

W ten wyjątkowy dzień, mieszkańcy Przeczycy i sąsiednich parafii doświadczyli nie tylko ducha świąt palmowych, ale także radości płynącej z twórczego działania i wspólnego przeżywania tradycji.