Finał zbiórki chryatatywnej

Dnia 22.12.2020 r. w Szkole Podstawowej w Przeczycy zakończyła się zbiórka pieniędzy na budowę Domu Hospicyjnego dla dzieci chorych na nowotwory (Fundacja „Z Serca Dla Serca”). „Dom Aniołków” powstaje w Zaleszanach (na granicy województwa podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego).Społeczność szkolna aktywnie uczestniczyła w niej. W tym trudnym czasie pokazaliśmy, jak wielkie mamy serca.

Dnia 04.11.2020 r. przeprowadzono zbiórkę w przedszkolu i klasach I-III. Młodzi uczniowie wykazali się dużą empatią i chętnie wspomagali akcję. Jako wolontariuszka w zbieraniu funduszy uczestniczyła uczennica VI klasy –Anna Kita. W pomoc przy liczeniu pieniędzy zaangażował się Samorząd Szkolny – Małgorzata Ramut i Alicja Augustyn (klasa VIII). Mimo przejścia uczniów starszych na nauczanie zdalne, udało się nam zebrać 386 zł i 15 groszy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji. Czynienie dobra w czasie pandemii jest trudne, ale nie niemożliwe, co świetnie udowodnili uczniowie naszej szkoły.